המקפצה שלכם

לעולם המסחר הרווחי במט"ח
המאסטר שלכם בשוק המט"ח

איך קובעים סטופלוס בעסקה.

.
הוראת הסטופלוס היא כלי שכל סוחר צריך לאמץ.

מהי הוראת סטופ-לוס

הוראת סטופלוס היא הוראה שתפקידה לקנות או למכור צמד מטבעות מסוים כאשר הצמד הגיע לרמה מסוימת. זוהי הוראה שכוונתה להגביל את ההפסד של הסוחר על העסקה.

בהתאם לשער שהסוחר הגדיר כסטופלוס הוא יכול להבטיח את אחוז ההפסד המכסימאלי שלו מהעסקה .
לדוגמא אם קניתם מיליון יחידות של יורו דולר במחיר של 1.384 והסטופלוס שלכם הוא 10% מתחת למחיר הקניה, אזי ההפסד שלכם מוגבל ל-10%.
המשמעות היא שאם השער של היורו ייפול ב-10% כלומר לשער 1.2456 , הצמד יימכר בשער זה וההפסד שלכם יהיה $138,400.

כפי שאתם רואים , אחד היתרונות של הוראת סטופלוס היא שאתם לא חייבים לעקוב אחרי המהלך של המטבע. החוכמה היא לקבוע את הסטופלוס בצורה כזו שתאפשר לצמד תזוזות קלות בטווח הקצר שלא יפעילו את הוראת הסטופלוס ובאותה נשימה להקטין את הסיכון שלכם בעסקה.

אם לצמד בו אתם סוחרים יש היסטוריה של תזוזות בנות 100 פיפס במשך היום, אין טעם לקבוע את הסטופלוס ל-100 פיפס משום שסביר להניח שהעסקה תיסגר בהפסד לפני שהספקתם להרוויח ממנה.

כמובן שאין חוקים פורמאלים כיצד לקבוע סטופלוס אך כדאי להזכיר מספר אסטרטגיות הגיוניות שמבוססות על סגנון המסחר שלכם. אם אתם סוחרים לטווח קצר ,

קביעת הסטופלוס קרוב למחיר הכניסה לעסקה היא הגיונית, לעומת זאת אם אתם סוחרים לטווח ארוך קביעת סטופ של 5% ומעלה היא יותר הגיונית.

דרך חיובית נוספת להסתכלות על הסטופלוס היא לחשוב עליו כדרך לנעילת רווחים. אסטרטגיה זו מערבת שימוש בסטופלוס נגרר. סטופ נגרר עוקב אחרי המחיר של הצמד כך שהוא תמיד מספר פיפסים ספציפי מאחוריו, כל עוד הצמד זז בכיוון העסקה.

אם העסקה מסתובבת והצמד זז נגדכם הסטופלוס הנגרר נשאר כפי שהיה ולא זז בחזרה עד שמחיר השוק מגיע למחיר הסטופ. בצורה זו אתם יכולים לתת לשוק לרוץ מצד אחד ומצד שני לנעול כל הזמן עוד ועוד רווח.

מיקום הסטופלוס

אחת השאלות הנשאלות ביותר ע"י הסוחרים היא מהו המקום הטוב ביותר לשים את הוראת הסטופלוס ואת הוראת הטייק פרופיט (שער יציאה במקרה של עסקה רווחית).
קביעת סטופ לוס היא חובה. אתם חייבים שיהיה לכם סטופ לוס גם אם אתם סוחרים בתוך היום , אתם צמודים למחשב ,רואים את תזוזת המחירים וסוגרים את כל העסקאות בסוף היום.

שער הסטופלוס הוא חשוב ביותר. לעיתים סטופלוס שקרוב מדי למחיר הנוכחי יגרום לכם להפסד משום שהשוק יגיע אליו אפילו אם בחרתם את כיוון השוק הנכון.

הסטופלוס צריך להיקבע באופן כזה שהשוק יגיע אליו רק כאשר כיוון המסחר בו בחרתם יתברר כשגוי באופן מהותי. לדוגמא, המחיר עולה. אתם מחכים לסימן להיפוך מגמה . המחיר משנה את כיוונו ומתחיל לרדת . אתם לוקחים עסקת שורט (עסקה שבה מרוויחים כאשר השוק יורד). השער הגבוה ביותר אליו הגיע הצמד לפני שהתחיל לרדת הוא רמת ההתנגדות.

השאלה שנשאלת היא מתי אתם מבינים שלקיחת עסקת שורט הייתה החלטה שגויה והמחיר ימשיך לעלות למעלה ?
התשובה לכך היא רק כאשר הצמד יחל שוב לעלות ויחצה את רמת ההתנגדות כלפי מעלה. המשמעות היא שהצמד עולה לשער גבוה יותר מהשער בו הוא החליף כיוון קודם לכן והחל לרדת. אם רמת ההתנגדות לא תחצה כלפי מעלה זה אומר שלקחתם את כיוון השוק הנכון – כלפי מטה.

היכן אתם צריכים לשים את הסטופלוס ? מספר פיפסים מעל רמת ההתנגדות בתוספת spread (המרווח בין קניה למכירה).

הבה נראה מספר דוגמאות

  • בדוגמא זו, אתם לוקחים עסקת שורט ב 1.6015. כפי שהוסבר קודם אם הצמד יחצה את רמת ההתנגדות כלפי מעלה, המשמעות שלקיחת העסקה הייתה שגויה. רמת ההתנגדות היא ב 1.6057. כדי לקבוע את הסטופלוס, הוסיפו 3 פיפס לרמת ההתנגדות והוסיפו לכך את ה spread (המרווח בין קניה למכירה). לכן – במקרה זה הסטופלוס יהיה 3p + 4p + 1.6057
                        1.6064 = ניתוח טכני, מסחר במטח, סטופלוס, עסקת שורט
  • בדוגמא זו אתם לוקחים עסקת לונג (קניה) בשער 1.5965. התמיכה נמצאת ברמת 1.5920 ואתם צריכים לשים את הסטופלוס 5 פיפס מתחתיה כלומר 1.5915.

    ניתוח טכני, מסחר במטח, סטופלוס, עסקת לונג

הזזת הסטופלוס

כאשר אתם רואים שהמחיר זז בכיוון שלכם ואתם נמצאים ברווח, אתם צריכים לקבוע סטופלוס חדש, גבוה יותר מהסטופלוס הקודם (במקרה של הוראת קניה). לדוגמא קניתם את הצמד יורו דולר בשער 1.4246 והסטופלוס הראשוני שלכם היה 1.4200. המחיר עולה ב 50 פיפס ל 1.4296. תוכלו להזיז את הסטופלוס שלכם 50 פיפס יותר גבוה לשער 1.4250.

אם המחיר ממשיך ועולה עוד 50 פיפס, תוכלו להזיז את הסטופלוס שלכם שוב. זו טכניקה טובה למיקסום הרווחים שלכם כאשר המחיר ממשיך לזוז בכיוון הרצוי לכם במשך זמן רב. קחו בחשבון שאתם לא חייבים לחכות עד שהמחיר יגיע לשער הסטופלוס שלכם.

על מנת להגן על הרווח שלכם כאשר אתם רואים סימן ברור להיפוך מגמה, אתם יכולים לסגור את העסקה שלכם באופן ייזום לפני שהשער הגיע לרמת הסטופלוס שקבעתם. 50 הפיפסים בדוגמא זו הם רק דוגמא וזה לא משהו שצריך ללכת לפיו בכל העיסקאות.

זה תלוי בתנאי השוק ובעסקה. לדוגמא כאשר אתם פותחים עסקה בהתחלה של היווצרות נר, אתם צריכים לחכות עד שהנר ייסגר ורק אז להחליט האם אתם רוצים להזיז את הסטופלוס שלכם. אסור לכם להזיז את הסטופלוס שלכם באופן אוטומטי כאשר המחיר זז בכיוון הרצוי לכם.

הוראת טייק פרופיט (לימיט)

הוראת טייק פרופיט היא הוראה שמקבעת את הרווח שלכם לפני שהספקתם להפסיד את העסקה והיא טובה גם כדי להגביל את רמת החמדנות שלכם. תמיד עדיף להשאיר עסקה פתוחה במידה והיא זזה בכיוון הרצוי לכם ואין שום סימן להיפוך , אבל אתם תמיד יכולים לתת הוראת טייק פרופיט ולקבע את הרווח שלכם.

אתם לא צריכים להתעצבן אם המחיר זז עוד כמה מעשרות פיפסים באותו כיוון לאחר שהעסקה שלכם נסגרה ברווח. תזכרו שבנקודה זו אתם כבר מחוץ למשחק.

קביעת הוראת הטייק פרופיט יכול להיות עניין פשוט למדי אם אתם קובעים לעצמכם כלל. לדוגמא אתם אומרים לעצמכם: "אני אהיה שמח אם העסקה שלי תניב רווח של 50 פיפסים ואני רוצה שהעסקה שלי תיסגר כאשר היא תגיע ליעד זה"

ההוראה יכולה להיות קשה לביצוע במידה ואתם קובעים את היעד הסופי של המחיר וקובעים את ההוראה לפיו. תמיד יכול להיות מצב שהמחיר לא יזוז בהתאם לתחזיות שלכם והוא עשוי להפוך כיוון לפני שהגיע ליעד שהצבתם. לכן אתם צריכים להיות זהירים בקביעת יעד זה.

אם אתם רוצים להגיע לרווח מכסימלי, אתם צריכים לקבוע את היעד הסופי של המגמה. מדובר באתגר לא פשוט. ראשית אתם צריכים למצוא את כל רמות התמיכה וההתנגדות. אתם צריכים להשתמש ברמות פיבונצ'י בצורה הטובה ביותר. כאשר אתם נמצאים בעסקה, כל אחת מרמות פיבונצ'י יכולה לגרום למחיר להפוך כיוון ולכן רמות אלה יכולות להיות הוראות טייק פרופיט עבורכם.
המקרה היחיד שבו קל באופן יחסי לקבוע את הוראת הטייק פרופיט הוא ערוץ
(channel) שבו המחיר נע בתוך הערוץ בין רמת התמיכה לרמת ההתנגדות. אבל, אפילו במקרה זה, לעיתים המחיר משנה את כיוונו לפני שהוא מגיע להוראת הפרופיט שלכם.

לסיכום ראינו שלהוראות הסטופלוס והטייק פרופיט יש לתת את תשומת הלב הראויה ויש להם השפעה מכרעת על התוצאות שלכם כסוחרים.

בהצלחה.

כותב המאמר נותן מגוון רחב של שירותי הדרכה.
לפרטים לחצו כאן

איציק טנא
אימייל: itziktenne@gmail.com
סלולרי: 052-8223568                    יצירת קשר    מדיניות פרטיות    הגבלת אחריות   

 
לקבלת ניוזלטר חודשי
עם סקירות וטיפים
שיעזרו לך להגדיל
את תיק ההשקעות שלך
לאורך זמן
מלא/י את פרטיך כאן
שם


אימייל