המקפצה שלכם

לעולם המסחר הרווחי במט"ח
המאסטר שלכם בשוק המט"ח

הצעדים שיביאו אותך להצלחה במסחר.

המאמר נערך ממאמר באנגלית הנמצא באתר: learntotradethemarket.com

==========================================================

עורך המאמר נותן מגוון רחב של שירותי הדרכה.
לפרטים לחצו כאן


==========================================================

אם אתה מרגיש שהשוק מנצח אותך, זה יכול להיות בגלל שלא ניסית מספיק להטות את סיכויי ההצלחה במסחר לכיוון שלך.
זה לא השוק שמביס אותך, זה אתה שמביס את עצמך ואם אתה רוצה לעלות על מסלול יציב של עשיית רווח קבוע בשוק, האם זה לא הגיוני שתעשה כל מה שביכולתך כדי לגרום לזה לקרות ? האם אתה עושה כל מה שביכולתך כדי לשים את ההסתברות להצלחה לצידך כאשר אתה סוחר ? אני חושב שהתשובה הכנה לרובכם שקוראים מאמר זה היא "לא". אם אתה לא עושה מאמץ מתמשך כדי לעשות כל מה שביכולתך כדי לשים את ההסתברות להצלחה לצידך, זה יהיה מאוד קשה לך לעשות כסף במסחר.
אם אתה סוחר שיש לו יכולות ניהול הון עצמי מעולות אך אתה סוחר יותר מדי, אתה תפסיד כסף בטווח הארוך. אם אתה סבלני ובוחר מצבי שוק איכותיים אך אתה מסכן יותר מדי כסף מהחשבון שלך בכל פעם, גם כאן תפסיד כסף לאורך זמן. באופן דומה, אם לא למדת באופן מקצועי שיטת מסחר אפקטיבית וכל עסקה שלך היא בעצם "תחושת בטן", אתה כנראה גם תפסיד.
אתה מבין – כל מרכיב במסחר שלך חייב להיות במצב מעולה כדי שתשים את סיכויי ההצלחה לצדך ככל האפשר.
אתה לא יכול לשלוט במה שהשוק עושה, לכן אתה חייב להתרכז בלשלוט בעצמך ובכל הפרמטרים הנמצאים בשליטתך. אם לא תקדיש את הזמן הדרוש כדי להתמחות במרכיבים של המסחר שאתה יכול לשלוט בהם, אי היציבות של השוק והתנאים המשתנים בו ישלטו בך בסופו של דבר. ובכן, מהם כמה מהמרכיבים החשובים של המסחר שאתה יכול לשלוט בהם על מנת להעלות את סיכויי ההצלחה שלך ?

הכן "תוכנית קרב" לפני היציאה "למלחמה".

לחלק גדול מהסוחרים אין אסטרטגיית מסחר ברורה ואין שגרת מסחר ברורה, הם נכנסים לשוק באופן אקראי מכל סיבה שהם יכולים להצדיק. אם יש לך סדרה של מתנדים בגרף שלך ואתה מנסה למזג כל מיני מרכיבים של שיטות מסחר למשהו שאתה חושב שהוא תוכנית מסחר "היברידית" אתה רק מהמר.
כך אתה צריך לחשוב על מסחר: ככל שאתה מתכנן יותר את המסחר לפני שאתה נכנס לעסקה, אתה תצליח יותר בטווח הארוך. תדמין שאתה נוחת בתוך שדה-קרב מבלי לדעת מהם היעדים שלך ואין שום תוכנית שאומרת לך מה אתה צריך לעשות.... סביר להניח שתיהרג מהר מאוד. או, נניח שיש לך תוכנית קרב אבל אתה נסוג ממנה ברגע שהמלחמה מתחילה.... כל ההכנות שלך ילכו לאיבוד. כאשר אנחנו מכינים תוכנית פעולה לכל דבר בחיים, אנו חייבים להיצמד לה, אחרת, מה הטעם ? לפחות היצמד לתוכנית זמן רב מספיק כדי לראות האם היא עובדת או לא.... תן לה סיכוי
החלטות רגשיות הן האויב של כל סוחר, לכן, המטרה המרכזית שלך כסוחר היא לעשות כל מה שביכולתך כדי למנוע קבלת החלטות מסוג זה. אם לא באמת התמחית באסטרטגיית מסחר אפקטיבית שאתה יכול להסביר בקלות למישהו שאינו מבין דבר במסחר, סביר להניח שאין לך אסטרטגיה יציבה ששווה משהו. תוכנית המסחר שלך, שגרת המסחר היומית שלך, היא חיונית כאשר כל המרכיבים במסחר שלך מתאספים יחד לתוכנית מעשית, מגובשת ומקיפה המהווה שכבת הגנה כנגד טעויות הנובעות ממסחר רגשי.
חשוב מאוד להבטיח שעשית כל מה שביכולתך על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה שלך במסחר משום שזה ייתן לך מבניות והמשכיות בגישת המסחר שלך, וזה המפתח למצב שבו לא תהיה סתם סוחר מפסיד שמהמר על הכסף שלו.

המנע מהרעשים של טווחי זמן קצרים

אם אתה כמו רב הסוחרים, כנראה שאין לך זמן לשבת ולהביט בגרפים, וגם אם היה לך זמן לעשות זאת, לא כדאי שתעשה זאת. הצמדות לגרפים בעלי טווחי זמן גדולים יעזור לך להגביר את סיכויי ההצלחה שלך במסחר.
אני חסיד גדול של גרפים יומיים ו-גרפים של 4 שעות. השאלה היא איך הם בדיוק עוזרים להגביר את סיכויי ההצלחה במסחר.
יש שני אופנים בהם הגרפים של טווחי זמן גדולים עוזרים לנו להצליח במסחר:
1. הם נותנים מבט בהיר יותר, רלבנטי יותר ומשמעותי יותר של השוק.
2. הם נתונים מצבי כניסה לשוק מסוג price action עם סיכויי הצלחה גבוהים יותר.
התרכזות בטווחי זמן גדולים, היא כנראה, הפעולה הפשוטה ביותר אותה אתה יכול לעשות על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה שלך בשוק. אם אתה לא יכול להתגבר על הדחף להסתכל בגרפים של 5 דקות ולהוציא אותם מסדר היום שלך, סביר להניח שאין לך את המשמעת הדרושה כדי לנהל את הסיכונים שלך כראוי ולדבוק בתוכנית המסחר שלך. אתה חייב להתרכז בטווחי זמן גדולים וזה יהיה הצעד הראשון להוכיח לעצמך שאתה יכול לשמור על משמעת עצמית גבוהה במסחר.

אל תירה לעצמך ברגל

אחד הדברים בהם אתה חייב להיות מאוד זהיר כאשר אתה סוחר, הוא לא לתת למאמצים שלך בתחום של משמעת עצמית וסבלנות לעוף מהחלון, כאשר תנאי השוק משתנים. לעיתים קרובות, הסוחר יצליח כאשר השוק הוא מגמתי , אך כאשר השוק הופך להיות מדשדש הוא מפסיד את כל הרווח שעשה כאשר השוק היה מגמתי .
חלק גדול מהידע מתי לסחור ומתי לא, הוא לדעת כיצד לקרוא ולפרש את התנהגות המחירים בשוק. אין שום אינדיקטור או קסם שיכול לאמר האם תנאי השוק השתנו. רק התנהגות המחירים בגרף יכולה לאמר לנו זאת.
לתת בחזרה לשוק את הרווחים מהמסחר זה אחד הדברים המתסכלים ביותר וכן אחת הטעויות הנפוצות ביותר שסוחרים עושים. הסיפור הולך כך: הסוחר מצליח למשך זמן מסוים, צמוד לתוכנית המסחר שלו ומצליח יפה בכמה עסקאות, ואז הפרספקטיבה של ראיית הסיכון שלו יורדת משום שהביטחון העצמי שלו עולה, לכן יותר ויותר הוא נכנס לעסקאות בעלי סיכויי הצלחה נמוכים יותר.
לא עובר הרבה זמן שעסקאות אלה הופכות לעסקאות "נקמה" כאשר הסוחר מנסה להכריח את השוק להחזיר לו את ההפסדים. מדובר במדרון תלול שסופו מחיקת חשבון המסחר שלך כאשר אתה לא עומד על המשמר וחורג מתוכנית המסחר שלך ומניהול ההון העצמי שלך שעבד עבורך קודם.
אל תיתן לעודף בטחון עצמי להרוס לך את המסחר.

המנע ממסחר חפוז ומיותר

לאור העובדה שהיום יש סמארטפונים כמעט לכולם, להרבה סוחרים יש אפליקציות מסחר והם משתמשים בהם כדי לשמור על קשר עם השוק כאשר הם רחוקים מהמחשבים שלהם. לדעתי זה רק הורס את המסחר עבור רב הסוחרים.
ראשית, אתה מסתכל על מסך קטן יותר בסלולרי מאשר במחשב, ולעיתים זה מטעה ומגביל בהשוואה ללפטופ או מחשב רגיל.
שנית, העובדה שיש לך אפליקציית מסחר בסלולרי יגרום לך למסחר-יתר. מסחר בסלולרי גורם לסוחר להרגיש "לעולם לא אחמיץ הזדמנות מסחר", אך בפועל זה גורם להתמכרות למסחר. האמת היא שרוב הזדמנויות המסחר הטובות הן על גרף יומי או גרף 4 שעות ואתה לא זקוק למסחר בסלולרי כדי לסחור בטווחי זמן אלה.
אפליקציות המסחר בסלולרי גורמות לסוחרים להביט בתנודות המחירים בתוך היום ונותנות לסוחר את ההרגשה שהוא צריך להיות כל הזמן בשוק. לדעתי, לפחות למתחילים ולסוחרים שאינן מרוויחים עדיין, יש להימנע ממסחר דרך הסלולרי כדי להגביר את הסיכויים להרוויח בשוק.

הבנה של ניהול סיכונים ומסחר בחשבון דמו

מי שלא יודע כמה כסף הוא צריך לסכן בכל עסקה, איך לחשב גדול עסקה ואיך לנהל את ההון העצמי בצורה נכונה, לא בנוי עדיין למסחר בחשבון אמיתי.
לחשבון דמו יש תפקיד מאוד חשוב: לגלות את היתרונות והחסרונות של אסטרטגיית המסחר שלך ולהבין כיצד מנהלים נכון את ההון העצמי שלך.
לפני שאתה מתחיל לסחור בחשבון אמיתי, אתה צריך להיות במצב בחשבון הדמו שלך בו אין לך יותר שאלות לגבי מה שאתה צריך לעשות, ושהיו לך לפחות חודשיים – שלושה שבהם הרווחת כסף באותה אסטרטגיה שבה אתה מתכוון לסחור בחשבון האמיתי.
פשטות מגדילה את סיכויי ההצלחה שלך במסחר באופן משמעותי . אם יש גורם דומיננטי שיכול לשפר את סיכויי ההצלחה שלך במסחר באופן משמעותי הוא פישוט כל אלמנט במסחר שלך ככל האפשר. מסחר גורם לאנשים לסבך את עצמם.
אנשים עושים כל מיני דברים משוגעים כאשר הם מתחילים לסחור אם הכסף שאותו הרוויחו בזיעת-אפם, אם הם היו מאיטים ונוקטים בגישה מינימליסטית מצבם היה טוב בהרבה גם פיננסית וגם מנטלית.
החלק הגדול ביותר של פישוט גישת המסחר שלך והחלק הקל ביותר הוא שתהיה לך אסטרטגיית מסחר פשוטה המבוססת על תנועת המחירים. זוהי צורת המסחר טובה ביותר והפשוטה ביותר.

לסיכום

הנשק הטוב היותר בשוק , הוא פשוט להתכונן כמה שיותר לפני שאנחנו פותחים עסקה. השוק אינו מבדיל בין סוחר גדול לקטן וככל שאתה בא מוכן יותר התוצאות שלך יהיו טובות יותר. מסחר יכול להראות כ"מלחמה" בינך לבין עצמך לבין השוק. וככל שתתכונן פחות לפני פתיחת עסקה סיכויי ההצלחה שלך ירדו משמעותית.
האמת היא שבתוך תוכך יש כל מה שצריך כדי להצליח אך סביר שאתה עושה יותר מדי לאחר שאתה נכנס לעסקה ופחות מדי לפני כן.
הצעד הראשון להגדיל את סיכויי ההצלחה שלך הוא לעשות מה שרשום במאמר זה.
תמיד תוכל ליצור איתי קשר בכל שאלה ל: itziktenne@gmail.com .
בהצלחה.


כותב המאמר נותן מגוון רחב של שירותי הדרכה.
לפרטים לחצו כאן

איציק טנא
אימייל: itziktenne@gmail.com
סלולרי: 052-8223568
=============================================
להצטרפות לשירות איתותים במט"ח בSMS לחץ כאן לפרטים
=============================================

 
לקבלת ניוזלטר חודשי
עם סקירות וטיפים
שיעזרו לך להגדיל
את תיק ההשקעות שלך
לאורך זמן
מלא/י את פרטיך כאן
שם


אימייל