המקפצה שלכם

לעולם המסחר הרווחי במט"ח
המאסטר שלכם בשוק המט"ח
מסחר במטח

מסחר בזהב.

ישנן מספר מתכות יקרות בעולם אך הזהב הוא הפופולרי ביותר ביניהם. אנשים לא רק אוהבים לענוד תכשיטים מזהב , בנוסף המסחר בזהב מאוד פופולארי בין הסוחרים. אתם תמצאו הרבה אנשים שמעדיפים מסחר בזהב על כל סוג אחר של מסחר משום שמדובר בסחורה אמינה.

כאשר אתם משקיעים בזהב, הכסף שלכם מוגן מקריסה או מאובדן כל ההשקעה אפילו אם מתרחש משבר פיננסי. אם אתה רוצה לסחור בזהב אתה חייב לרכוש ידע בסיסי על המסחר בו כדי למנוע מקרים של הפסד כספי. בואו נתחיל בדיון על מחיר הזהב.

מחיר הזהב

זהב היא מתכת בה אנו משתמשים יום יום מאז ומתמיד.
מחיר הזהב משתנה מידי יום. לכן אם אתם מתכננים לסחור בזהב נסו ללמוד על המחיר הנוכחי שלו ומה הציפיה לשינוי המחיר בעתיד הקרוב. אנשים שמומחים בתחום של מסחר בזהב יכולים להעריך באופן די מדויק את המחיר שלו.

ישנם מספר ארגונים שמחליטים על מחיר הזהב העולמי. אחד מהם קרוי London price fixing ששם נקבע מחיר הזהב ע"י אנשים מחמש חברות העוסקות במסחר במטילי זהב.
אתם ודאי שואלים את עצמכם כיצד ארגון כזה קובע את מחיר הזהב. ובכן, ישנם מספר גורמים שמשפיעים על מחיר הזהב:
  • קריסה של בנק הוא מצב שבו מחיר הזהב עולה. זה בגלל שכאשר בנק קורס הכסף שלו אוזל, במצב כזה אנשים הולכים על משהו מוחשי ובטוח כלומר מסחר בזהב.
  • משבר חברתי כלכלי הוא גורם נוסף אשר משפיע על המחיר של הזהב ברחבי העולם. במשברים מסוג זה סביר להניח שיש הרבה שוד וביזה. לכן כדאי שיהיה לכם זהב הרבה יותר מאשר כסף מזומן.
באופן כללי אנו יכולים לאמר שכמו כל שאר הסחורות, מחיר הזהב מושפע תיאורטית מהיצע וביקוש. אם הביקוש עולה, מחיר הזהב עולה ולהיפך. המצבים אותם השכרנו פה משפיעים על מחיר הזהב בכך שהם מגבירים את הביקוש אליו.

לאחר שרכשתם את הידע הבסיסי המוצג כאן, אתם יכולים לחשוב על מסחר בזהב. כאן עולה נקודה שעשויה לבלבל אתכם כמשקיעים משום שישנם מספר דרכים שונות שבהם ניתן להשקיע בזהב ואתם חייבים לדעת מהי הדרך הטובה ביותר עבורכם לפני שאתם משקיעים את כספכם.

אם אתם לא רוצים לקחת שום סיכון עם הכסף שלכם את יכולים להיוועץ במומחים בתחום זה של מסחר. כדי לסחור בזהב אתם לא צריכים ללכת לשום מקום ואתם יכולים לבצע מסחר בזהב דרך האינטרנט מהבית בנוחות מלאה.

האם כדאי להשקיע בזהב ?

זהב הוא אחד מצורות ההשקעה העתיקות ביותר בעולם. גם בעת העתיקה, אנשים סחרו במתכת יקרה זו בדרכים שונות, כסחר חילופין או בכסף. במשך הזמן השימוש בזהב הפך להיות מקיף יותר, והפך את המסחר בזהב לאפשרי באמצעים שונים. אמצעים אלה כוללים מטבעות, אגרות חוב, חוזים עתידיים אופציות ועוד.

יש לזהב הרבה תכונות שגורמות לאנשים לרצות לסחור בו מאז ומתמיד. לדוגמא: מדובר באחת המתכות היקרות והיפות שקיימות והמחסור בו גורם לאנשי לרצות אותו יותר. כמובן שההיצע והביקוש משפיעים גם על המחיר שלו. בנוסף הנזילות שלו היא אחת התכונות שגורמת לו להיות בעל ערך רב ככלי השקעה.

בנוסף , המסחר בזהב פרח משום שסוחרים מתייחסים אליו כבסיס להערכת נכסים אחרים או כלכלות בכל העולם. בנוסף כאשר סוחרים קונים זהב בצורה של מטילי זהב, אזי קל מאוד לסחור בו ולאחסן אותו. לאור הדברים שנאמרו עד לכאן , כדאי לכל אחד להכיר את העולמות השונים של הזהב.

מצד אחד כדאי לאנשים לסחור בזהב משום שהוא משמר את העושר. זה נכון בעיקר כאשר ערכו של המטבע המקומי יורד. למשקיע שאיבד את אמונו בשוק המטבע של מדינתו, הדרך הטובה והבטוחה לשמור על העושר שלו היא לקנות זהב.
מצד שני , מסחר בזהב לא מציע שום שיעור החזר על השקעה מובטח. זה משום שבמסחר בו לא מעורבת ריבית כפי שקורה באגרות חוב, מניות וכלי מסחר אחרים.


קראתם ? נהניתם ?
רוצים לדעת יותר על מסחר במט"ח ? לחצו כאן


                    יצירת קשר    מדיניות פרטיות    הגבלת אחריות   

 
לקבלת ניוזלטר חודשי
עם סקירות וטיפים
שיעזרו לך להגדיל
את תיק ההשקעות שלך
לאורך זמן
מלא/י את פרטיך כאן
מסחר במטח שם


אימייל