המקפצה שלכם

לעולם המסחר הרווחי במט"ח
המאסטר שלכם בשוק המט"ח

כיצד להגדיל בצורה נכונה את חשבון המסחר שלך.

*** המאמר כתוב בלשון זכר אך מכוון לגברים ולנשים כאחד.

הגדלת חשבון המסחר שלך יכולה להיות משימה מפחידה אם אתר חדש במסחר או נאבק להחזיק את החשבון שלך מעל המים. יותר מדי פעמים, כאשר אתה מחפש מידע כיצד לבנות את חשבון המסחר שלך אתה לא מוצא מדריך שיטתי שאתה יכול לפעול לפיו וגם לא מידע מעשי שיכול להואיל לך ; הכול נראה מעורפל וכללי מדי כמו "תחתוך את ההפסדים ותתן לרווחים לצמוח" וכו. מה שאתה צריך הוא הוא מבט מעשי וישר שיענה לך על השאלה מה צריך על מנת לבנות חשבון מסחר מהתחלה, וזאת משום שלרב הסוחרים אין שום מושג איך עושים זאת משום שלא קיים מידע מוצק בנושא.

במאמר זה, אני אתווה מספר קווי מנחים שיעזרו לך לבנות את חשבון המסחר שלך ויסירו הרבה מ"הנסתר" בנוגע למה שצריך כדי להתחיל ולהצמיח את חשבון המסחר שלך.

1. הפסק לנסות כל כך חזק להפוך את החשבון הקטן שלך לחשבון גדול.

הדבר הכי מושך במסחר עבור רב האנשים הוא העובדה שניתן לעשות כסף מהיר. המחשבה לקחת 1000 או 2000 דולר ולהפוך אותם לעשרות אלפים היא מאוד מפתה עבור רב האנשים וצורת מחשבה זו גורמת לאנשים להיזרק לתוך השוק וגם גורמת להם להיזרק ממנו די מהר.

לרוב הסוחרים בעלי חשבונות קטנים יש מנטאליות של "חשבונות קטנים", ומנטאליות זו היא הסיבה שהם נאבקים וממשיכים להיכשל בלעשות כסף בשוק.

סוחרים בעלי חשבון גדול אינם מרגישים לחץ או צורך לסחור.... הם יותר רגועים וסבלניים, וכתוצאה מכך הם עושים כסף מהר יותר מסוחרים בעלי מנטאליות של "חשבון קטן" שכל הזמן מחפשים עסקאות ומנסים באופן נואש להוציא כסף מהשוק. אתה חייב לעשות טריק בנפש שלך ולהוסיף שניים או שלושה אפסים ליתרת החשבון שלך, אם תעשה כך חלק גדול מהלחץ יתפוגג ממך.

זה דבר מצחיק שלהרגיש את הדחיפות והלחץ הזה לעשות כסף בשווקים גורמת בפועל לסוחרים להפסיד כסף, אבל זה חלק מהמשחק ולבסוף הכול מסתכם לעובדה שדחיפות ולחץ גורמים להחלטות מסחר רגשיות ואמפוליסיביות בעוד שרוגע ובהירות מנטאלית גורמות להחלטות מסחר הגיוניות הגורמות לסוחר לעשות כסף מהר יותר ובצורה שיטתית.

אם יש לך 20000 דולר לסחור איתם בשוק, אתה יכול לעשות כמות יפה מאוד של כסף בכל חודש אם בהתחלה למדת כיצד לסחור נכון. לעומת זאת, אם יש לך 2000 דולר לסחור איתם, אתה לא תעשה הרבה כסף כל חודש אפילו אם אתה יודע כיצד לסחור נכון, פשוט בגלל שאתה לא יכול לסחור בעיסקאות בעלות נפח גדול בחשבון קטן שכזה, אם אתה רוצה לנהל את החשבון שלך בצורה נכונה. לכן מה שאתה צריך לעשות הוא לחשוב על חשבון 2000 הדולר שלך כחשבון של 20000 דולר.... משום שהתהליכים הפיסיים והמנטאלים המעורבים כאן הם לגמרי זהים בין שני החשבונות. מה שאתה צריך הוא "מנטאליות של חשבון גדול"... אפילו אם אתה סוחר בחשבון קטן.

את חייב לדעת שאם אתה סוחר בחשבון של 2000 דולר או חשבון קטן דומה בצורה טובה ואתה עושה תשואה חיובית במשך מספר שנים שבה אתה צמוד לאסטרטגיית המסחר שלך ויש לך משמעת עצמית גבוהה, בסופו של דבר תרויח יותר עבור עצמך. אם אתה מצליח להרויח באופן קבוע במשך שנים גם בחשבון קטן, אני יכול להבטיח לך שזה עניין גדול בתיק המסחר שלך וזה יגרום לכל מי שבעולם המסחר ובעולם ההשקעות לכבד אותך.

הדבר הראשון שאתה צריך לעשות כדי לבנות את חשבון המסחר שלך הוא ראשית להפסיק לנסות כל כך קשה. אני מתכוון, להפסיק לאלץ את השוק לתת לך כסף כאשר אתה לוקח יותר מדי סיכון בעסקה או לסחור כאשר אתה לא צריך, במקום זה, לסחור עם משמעת עצמית ועם סבלנות וללכת על פי אסטרטגיה הגיוניות .... בצורה זו אתה סוחר באופן טבעי ולא בכוח. זה יותר הרגלים טובים ויסודות מצויניים שישרתו אותך נהדר כאשר החשבון שלך חתחיל לצמוח עם חלוף הזמן. סוחרים שיש להם מזל במספר עסקאות ועושים עסף מהיר, רואים בד"כ את כל הרווחים שלהם נעלמים מהר מאוד משום שמדובר ברווחים שנוצרו בגלל הרגלים לא טובים וע"י התנהגות של חמדנות.

2. התרכזות ב"יער" ולא ב"עצים".

רב הסוחרים מתייחסים לכל עסקה בחשיבות הרבה יותר גבוהה מאשר היא באמת... ואם הם סיכנו יותר מדי כסף בעסקה אז היא באמת חשובה יותר ממה שהיא אמורה להיות. אבל, חשוב להבין שההצלחה שלך ממסחר לא נקבעת ע"י עסקה בודדת כלשהיא, אלא ע"י סדרה של עיסקאות.

הנושא השני שבו הסוחרים שמים יותר מדי דגש וגם יותר מדי אנרגיה מנטאלית הוא "לעשות כסף". אני יודע שזה נשמע פרדוקס, אבל האמת היא שסוחרים שמתרכזים וחושבים יותר מדי על כסף, רווחים ותגמולים, חווים הרבה יותר קשיים להרוויח כסף מאשר כאלה שמתרכזים בלימוד המסחר. סוחרים שחושבים יותר מדי על לעשות כסף בשווקים מוצאים את עצמם מסכנים יותר כסף ממה שצריך או שעושים יותר מדי עיסקאות. ע"י כך שהם מרוכזים יותר מדי בכסף הם יוצרים את ההיפך ממה שהם רוצים והמשמעות היא להפסיד כסף במקום להרויח. אתה חייב להבין שאין קיצורי דרך בשווקים; אתה חייב להקדיש זמן ללמוד כיצד לסחור ולאחר מכן אתה חייב לנהל את ההון העצמי שלך בצורה יעילה ע"פ נפח החשבון שלך.

המטרה שלך היא להפנות את האנרגיה שלך מחשיבה על כסף ותגמול לחשיבה על התהליך עצמו של המסחר ועל ניהול סיכונים. אם תעשה זאת, תראה שחשבון המסחר שלך יתחיל לאט-לאט לצמוח.

3. הבנת הנושא של ניהול סיכונים והחשיבות של ניהול ההון העצמי שלך.

זה ברור שכדי לבנות את חשבון המסחר שלך אתה חייב להבין כיצד לנהל את הסיכונים שלך בצורה נכונה, אך ייתכן ואינך בטוח ב 100% במה מדובר.

כפי שציינתי קודם, סוחרים רבים נוהגים להפנות את רוב האנרגיות שלהם לנושא של רווחים ואחוזי הצלחה כאשר הם סוחרים, ולמרבה הצער עבורם אלו הנושאים הכי פחות חשובים במסחר. למעשה מה שקריטי עבור ההצלחה לסוחרים הוא להתרכז בשליטה על הסיכונים שהם לוקחים בכל עסקה וניהול ההון העצמי. להלן מספר טיפים בנושא ניהול ההון העצמי שישימו אותך במסלול הנכון:

ראשית תקבע כמה אתה מוכן להפסיד בכל עסקה. זכור שכל עסקה יכולה להיות עסקה מפסידה לכן אל תתעלם מהסיכון שבכל עסקה שאתה לוקח. סכן סכום שיאפשר לך לשכוח מהעסקה לאחר שפתחת אותה, במידה ואתה חושב על העסקה כל הזמן אז קרוב לודאי שאתה מסכן יותר מדי כסף.

לאחר שקבעת כמה כסף אתה מסכן בכל עסקה, וודא כי אינך מפסיד יותר מסכום זה בעסקה בודדת. המטרה הראשונית שלך היא להבטיח שכל עסקה בודדת יש נקודה מכסימלית של הפסד, ואתה יכול להפסיד את המכסימום שקבעת או פחות מזה בכל עסקה מפסידה.

תמיד קבע מהו המיקום ההגיוני ביותר של הוראת הסטופלוס של עסקה לפני החישוב של כמה לוטים אתה יכולים לסחור. לאחר שקבעת את מיקום הסטופלוס אתה יכול לחשב עם כמה לוטים אתה יכול לסחור כאשר אתה עומד בניהול הסיכונים שקבעת לעצמך. סוחרים רבים בוחרים את מיקום הסטופלוס באופן שרירותי וכמות הלוטים גבוהה מדי עבור החשבון שלהם. ייתכן ויתמזל מזלך מספר פעמים אם תסחור בצורה זו, אבל אני יכול להבטיח לך שצורת עבודה כזו תוביל להפסדים הרבה יותר גדולים ממה שאתה יכול לספוג ועלולה לגרום למחיקת החשבון שלך.

4. לקיחת רווחים: אל תדאג בנודע לתפיסת כל המהלך.

לעיתים קרובות מדי, סוחרים נכשלים בלקיחת רווחים משום שהם מקווים למהלכים ארוכים יותר, במילים אחרות הם חמדנים. המציאות הפשוטה של השווקים היא שהם נוטים להפוך כיוון פעמים רבות, כלומר הם לא נעים בכיוון אחד הרבה זמן לפני שהם מתהפכים. אני תמיד מעדיף יחס סיכוי סיכון של 1:1.5 או 1:2 מאשר לתת לרווחים להימחק רק בגלל שהייתי חמדן ורציתי עוד כסף.

ישנם זמנים בהם אתה יכול לתת לרווחים שלך להצטבר ולגדול, כמו במגמה מאוד חזקה. קבלת ההחלטה האם לתת לעסקה לרוץ עם השוק או האם לקחת רווח קטן יחסית תשתפר תוך כדי לימוד וזמן מסך, אך חשוב להבין שרב הזמן הדבר הטוב ביותר הוא שיהיה לך רווח שמשקף פי 2 או פי 3 מהסיכון.

אחת הדרכים להתחיל לבנות את חשבון המסחר שלך הוא לקחת רווחים כאשר זה אפשרי; תתחיל בלקחת רווחים ביחס 1:1 או 1:1.5 כאשר זה אפשרי. זו לא צורה טובה לעשות כסף בטווח הארוך, אבל עבור מי שמתחיל זו יכולה להיות צורה טובה לבנות את הבטחון העצמי ולהגדיל את החשבון.

5. לנעול את הרווחים שלך.

הצעד הקריטי ביותר כדי לבנות את חשבון המסחר שלך הוא לא לתת לשוק בחזרה רווחים לאחר עסקה מוצלחת. מסתבר שבני-אדם הם מוזרים והם רוצים לקפוץ חזרה לשוק לאחר עסקה מוצלחת ו"לשחק" עם הכסף שזה עתה הרוויחו. מאחר ולעשות כסף בעסקה מוצלחת נראה להם קל, ראיית הסיכון שלהם בשוק משתנה. אני אישית התמודדתי עם הרצון לקפוץ שוב לתוך השוק לאחר עסקה מוצלחת. אבל, חשוב לדעת, שלאחר עסקה מוצלחת, אנחנו במצב מאוד פגיע וחשופים למצב של מסחר-יתר. אני בטוח שרובכם יודעים על מה אני מדבר וחוויתם זאת בעצמכם. לכן רשמתי מספר נקודות שאתם יכולים לעשות בהם שימוש בנושא של כמה אתם פגיעים לאחר עסקה מוצלחת. באמצעות נקודות אלה אוכל לתת לכם רעיונות כדי למנוע מסחר-יתר לאחר עסקה מוצלחת.
  • למרות שהייתי ממושמע ופעלתי בשוק בצורה לא רגשית, אני במצב הכי רגשי כרגע לאחר שעסקה זו הסתיימה. על מנת שאחסל את הפוטנציאל להפסד של כסף בגלל עסקה שמבוססת על רגש, אני חייב להזיז את עצמי מפלטפורמת המסחר לפחות ל-24 שעות.
  • כרגע הרווחתי כסף בעסקה, האם יש סיבה הגיונית להיכנס לעסקה נוספת שמתאימה לאסטרטגיית המסחר שלי ? אם לא, אני חייב להבין שהשוק לא הולך לשום מקום ועלי לסגור את פלטפורמת המסחר עד מחר. הזדמנויות נוספות יופיעו בעתיד הקרוב. אין שום הגיון להכנס לעסקה על בסיס אופוריה או נקמה.
  • לתוצאה של העסקה האחרונה שלי אין שום השפעה על התוצאה של העסקה הבאה. אני לא נכנס לעסקה רק בגלל שאני מרגיש שאני במסלול של נצחון. למסחר שלי יש מסלול אקראי של נצחונות והפסדים, לכן אין שום סיבה שאני אהיה מושפע מהתוצאה של העסקה האחרונה שעשיתי.

לסיכום

בניית חשבון המסחר שלך יכולה להיות משימה קשה אם אתה מנסה להכריח את השוק לייצר בשבילך רווחים. אבל, זה לא חייב להיות כך; אם אתה רגוע ומרוכז בללמוד להיות סוחר טוב, החשבון שלך יתחיל לגדול באופן טבעי. אם תעקוב אחרי הטיפים במאמר זה ותשלב אותם עם שיטת מסחר אפקטיבית, אתה תהיה במסלול הנכון והבטוח לבניית חשבון המסחר שלך.

אני מקווה שלמדתם הרבה ממאמר זה.
במידה ויש לכם שאלות אתם מוזמנים ליצור איתי קשר.

בהצלחה.

כותב המאמר נותן מגוון רחב של שירותי הדרכה.
לפרטים לחצו כאן

איציק טנא
אימייל: itziktenne@gmail.com
סלולרי: 052-8223568                    יצירת קשר    מדיניות פרטיות    הגבלת אחריות   

 
לקבלת ניוזלטר חודשי
עם סקירות וטיפים
שיעזרו לך להגדיל
את תיק ההשקעות שלך
לאורך זמן
מלא/י את פרטיך כאן
שם


אימייל